EINAR FORSETH, olja på duk, signerad Einar Forseth och daterad 1924.
"Perspektiv över gamla Stockholm med Stadshuset 1923". 89 x 190 cm.
Färgbortfall. Krackelerad. Retuscher.
Proveniens
The Swedish Chamber of Commerce in UK.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.
Utropspris
25 000 SEK