Ben och armlän i betsad bok. Stoppad rygg och sits med monokrom klädsel.
Slitage. Senare klädsel. Lagningar. Limmade ben. Smärre fläckar. Fastspikade möbeltassar i gummi på tre av benen. Mindre sprickor.