JEAN RENÉ GAUGUIN, skulptur, fajans, Bing & Gröndahl, signerad J R Gauguin.
"Bølgernes Leg". Höjd 48 cm.
Sedvanligt ytslitage. Krackelyrer. Spricka vid handled.
"Jean René Gauguin og hans Arbejder", Asger E. Bremer, s 64-65.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.
Utropspris
10 000 SEK