TIDININGSSTÄLL, förgylld brons och svärtat trä, rokokostil, 1800-talets andra hälft.

På fyra genombrutna svängda ben. Beslag i form av maskaroner och bladverk. Längd 40. Bredd 21. Höjd 32 cm.

Ytskikt med smärre slitage.

Utropspris
3 000 SEK