CHARLES WILLIAM BARTLETT, träsnitt. Signerad med rödkrita samt signerad i trycket och daterad 1916.
Gatuscen från Kyoto. 23 x 35,5 cm.
Svagt gulnad. Inga synliga skador. Ej examinerad ur ram.