JOAN MIRÓ, bok, "Miro Litographe II 1953-1963" samt två osignerade litografier därur.
Två ramade litografier, kompostioner, 31 x 48 cm. Bok, "Miro Litograph II 1953-1963" , Maeght Editeur, Paris, 1975, 33 x 26 cm.
Slitage. Boken saknar litografierna, ej fullständigt genomgången. Ej examinerad ur ram.