SKÅP, "Herrgården", Carl Malmsten, Bodafors, 1960-tal, omkring 1900-talets mitt.
Tvådelat. Överdel med pardörrar. Framskjutande underdel med två lådor samt dörrpar. Längd 100, djup 40, höjd 185 cm. Se tillhörande matgrupp i annan auktion, 873243. Nyckel finns.
Ställvis omfattande slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.