SKÅP, "Herrgården", Carl Malmsten, Bodafors, 1960-tal, omkring 1900-talets mitt.

Tvådelat. Överdel med pardörrar. Framskjutande underdel med två lådor samt dörrpar. Längd 100, djup 40, höjd 185 cm. Se tillhörande matgrupp i annan auktion, 873243. Nyckel finns.

Ställvis omfattande slitage.

Utropspris
4 000 SEK