KANNA samt SKÅL, silver, Sverige, 1847 respektive 1929, vikt 399 gram.

Reliefdekor, förgyllda invändigt. Kanna, Adolf Lilja, Stockholm, 1847. Skål på fot, K. Anderson, Stockholm, 1929. Höjd 9,5- 15 cm.

Slitage.

Utropspris
1 500 SEK