GRÄDDKANNA, silver, John Wakelin & William Taylor, London, England, 1818, vikt 178 gram.

Driven dekor av blommor och rocailler, kartusch med vapensköld, invändigt förgylld. Uppsvängd hänkel samt pip. Höjd 15,5 cm.

Bruksslitage. Mindre bucklor.

Utropspris
1 500 SEK