VAS och GRÄDDKANNA, silver, 1800-tal, vikt 490 gram.
Gräddkannamed rik dekor, invändigt förgylld, uppsvängd hänkel, Sheffield, England, 1873. Vas med dekor av maskaroner och girlanger, otydliga stämplar. Höjd 11,5- 15 cm.
Bruksslitage. Bucklor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.