BÖCKER, 11 volymer, "Svenska slott och herresäten vid 1900-talets början" samt "Svenska slott och herresäten",1900-tal.

Halvfranska band. "Södermanland, Nerike", "Skåne, Uppland", "Västergötland, Halland, Västmanland" samt "Småland, Östergötland" ur serien "Svenska slott och herresäten vid 1900-talets början", E Lundquists förlag, Stockholm, 1920-tal. "Uppland", "Småland, Blekinge, Östergötland", "Skåne" och "Södermanland" ur serien "Svenska slott och herresäten vid 1900-talets början", Nordisk Familjebokstryckeri, Stockholm, 1908-9. "Södermanland, Öland, Gästrikland, Värmland", "Uppland" samt "Östergötland, Skåne, Västmanland" ur serien "Svenska slott och herresäten", Victor Pettersons bokindustriaktiebolag, Stockholm, 1930-tal.

Bruksslitage. Ställvis blekta. Fläckar. Ej fullständigt genomgångna.

Utropspris
2 000 SEK