PARTI SILVER, 4 delar, delvis England, 1800 respektive 1900-tal, vikt 734 gram.

Gräddkanna, Thomas Hayes, Birmingham, 1891. Skål på fot, Richard Comyns, London, 1938. Lockask, Frankrike. Lockask med rik dekor, utländska stämplar. Längd 9,5- 12, höjd 8- 11 cm.

Den franska lockaskens lock går inte att stänga. Slitage.

Utropspris
3 000 SEK