LJUSKRONA, rokokostil, 1900-talets första hälft

Stomme av mässing. Glasad stomme. Behängd med olikslipade prismor, dekor av glasstavar. För sex ljus, sex ljuspunkter. Diameter 60 cm, höjd 82 cm.

Slitage. Damm. Smärre nagg. Ej funktionstestad.

Utropspris
3 500 SEK