JOHAN PETTER JOHANSSON, industrilampa, "Triplex-pendel", Asea, 1900-talets andra kvartal.

Ställbar arm av lackerad metall, rund skärm av aluminium. Märkt. Längd ca 78 +69+28 cm. Enligt uppgift nydragen el.

Bruks- och åldersbetingat slitage. Ej funktionstestad. Missfärgad. Bucklor. Skrapmärken.

Utropspris
3 000 SEK