SOFFBÄNK, Frankrike, Louis XVI-stil, tidigt 1900-tal

Bonad bok, skuren dekor. Fast stoppning med två lösa dynor. Längd 171, djup 61, sitthöjd ca 35, total höjd 73 cm.

Förstärkningar. Lagningar. Ställvis omfattande slitage.

Utropspris
5 000 SEK