MJÖLKKANNA, silver, Carl M Cohr, Fredrica, Danmark, nyrokokostil, 1930-tal. Totalvitk ca 376 g.
Carl M Cohr, Frederica, (verksam 1893- 1937) med stämpel av Stadsguardien maerker Johannes Siggaard (verksam 1932-1960). Balusterformad med på fyra fötter med bladrik dekor. Höjd ca 16,5 cm.
Bruksslitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.