Nils Limnelius, supkopp, silver, Stockholm 1799 och Petter Åkerblom, supkopp, silver, Marstrand 1811.

Delvis förgyllda, släta på indragen fot, uppsvängd hänkel. Gravyr. Höjd 5 cm, total vikt 49 gram.

Slitage. Bucklor.

Utropspris
2 000 SEK