CG HALLBERG, bägare med lock, silver, Stockholm 1896.

Invändigt förgylld. Locket krönt av skuten krona, på livet graverat kungligt monogram för Oscar II. Höjd ca 34 cm, vikt ca 819 g.

Slitage.

Utropspris
5 000 SEK