Heikki Turunen, TAKLAMPA, "Nathalie" modell 964-575, Orno för Stockmann, 1970-tal. Höjd 103 cm.
Vit akrylskärm, diameter 55 cm, höjd 23 cm.
Skadad lampkopp. Bruksslitage. Ej funktionstestad.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10