BÄGARE, 8 st, silver samt låghaltigt silver, 1800/1900-tal. Total vikt 274 g.
Två hinkformade av låghaltigt silver. Två invändigt förgyllda med infällda mynt på kulfötter. Fyra med ciselerad blomdekor samt grepen. Höjd 4 - 5,5 cm.
Smärre slitage. Smärre bucklor. Hinkar med gravyr undertill.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.