K ANDERSSON, skål på kulfötter, silver, Stockholm 1940.

Rund, slät med lätt veckad kant och band av pärlstav. Diameter 21 cm, höjd 10,5 cm, vikt 410 gram.

Slitage. Bucklor av två lätt intryckta fötter.

Utropspris
1 500 SEK