Skiva av kalksten. Bukig form med tre lådor. Beslag av mässing. Senare skinnklädsel fäst med pärlspik. Brickmärkt. Längd 96, djup 50, höjd 80 cm. Nyckel finns.
Senare klädsel. Skiva med smärre slitage och undersidesnagg.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.