OLOF RUDBECK D.Y., "Portföljen", René Coeckelberghs Bokförlag, numrerad 894/1499.
Faksimilutgåva med 32 fågelplanscher. Oramade i pappkassett. Medföljande bok med kommentar av Gunnar Brusewitz samt Tomas Ansfält. Bladstorlek ca 37 x 52 cm upp till ca 120 x 60 cm.
Slitage. Ej fyllständigt genomgånga. Gulnade. Fläckar. Veck.