MKAB, KAFFEKANNA och SOCKERSKRIN, silver, Stockholm, 1970.

Delvis förgyllda. Gustaviansk stil. Cylinderformad, handtag av trä. Höjd ca 13-21 cm, totalvikt 1110 g.

Slitage.

Utropspris
4 000 SEK