GUNNAR NYLUND

Bordslampa, chamotterat stengods, Rörstrand, omkring 1900-talets mitt.

Oregelbunden dekor med reliefverkan, glaserad. Höjd inklusive lampsockel 26 cm.

Konditionsrapport

Sedvanligt ytslitage. Ej funktionstestad. Gulnad armaturhållare.

Placering
Frihamnen 16 A, 417 55 Göteborg - V7

Kontakta ansvarig katalogiserare

Emma Svensson

Göteborg

Emma Svensson

+46-767 781044
emma.svensson@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

SE-

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    10451389 bukobject
    • 10451389 thumb
    • 10451388 thumb
    • 10451387 thumb
    Auktionen avslutas:
    CEST

    10 timmar 42 minuter

    Utropspris: 2 000 SEK

    1 000
    104 EUR
    113 USD

    Ändra ditt maxbud
    Lägg ditt maxbud
    Ditt bud måste minst vara 1 100 SEK

    OKAvbryt

    Budhistorik (4 bud)
    425 mar 21:591000SEK
    Acceptpris på 1 000 SEK uppnåddes
    322 mar 22:54850SEK
    221 mar 08:33800SEK