Lampfot i metall och porslin med rik dekor av rocailler, putti mm. Kupa i glas med dekor av fåglar på gren samt blå, veckad kant. Höjd totalt ca 51 cm.
Kupa med sprickor i glaset samt nagg. Slitage. Ej funktionstestad.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.