PALL, American Drew, 1900-talets andra hälft.

Vitmålad. Stoppad sits, klädd med tyget "Elefant" av Estrid Ericson för Firma Svenskt Tenn. Etikettmärkt. Längd 60, bredd 50, höjd 46 cm.

Bruksslitage. Senare målning samt senare klädsel.

Utropspris
1 500 SEK