KAFFE och MATSERVIS, 25 delar, porslin, "Blå blomst", Royal Copenhagen

1 st såssnipa
1 st soppterrin med lock,
1 st runt uppläggningsfat (D 33 cm),
1 st stor djup skål,
1 st uppläggningsfat med ögla,
1 st avlångt uppläggningsfat,
8 st djupa tallrikar,
9 st tallrikar,
1 st sockerskål,
1 st djup skål,
2 st äggkoppar,
2 st ljusstakar,
8 st desserttallrikar,
5 st kaffekoppar med 9 st kaffefat.
5 st mindre kaffekoppar med fat.

Bruksslitage. Handtag på soppterrin med stor kantnagg. En tallrik med kantnagg. En kopp med kantspricka. Lock på knopp med lagning.

Utropspris
2 000 SEK