TILDA LOVELL, skulptur signerad Tilda Lovell och daterad -08.
"Över isen". Två delar. Blandteknik. 20 x 15 cm.
Obetydligt ytslitage. Mindre skador i två hörn av akrylglasskivan.
Galleri Lars Bohman, Stockholm, "Kärlekens bestiarium", 15 nov - 14 dec 2008.
Privat samling (förvärvad på ovanstående utställning).
Tilda Lovell är just nu aktuell med separatutställningen "The Queen Conch" på Norrtälje konsthall 10 juni - 3 september 2017.