VITRINSKÅP, regency-stil, 1900-talets första hälft.

Merpart fanerat med mahogny. Plysch-klädd insida med glashyllor. två ljuspunkter. Längd 120 cm. Bredd 35 cm. Höjd 182 cm. Nyckel finns.

Slitage. Obetydliga nagg på glashyllor. Mindre skador och lagningar. Sprickor. Senare skruvar som hyllbärare. Ej funktionstestad.

Utropspris
5 000 SEK