POUL HENNINGSEN, taklampa, "PH-5", för Louis Poulsen, 1900-talets fjärde kvartal, höjd ca 30 cm.

Lackerad metall. Diameter ca 50 cm.

Sedvabligt ytslitage. Ej funktionstestad.

Utropspris
1 500 SEK