YNGVE EKSTRÖM, fåtöljer, ett par, "Lamino", Swedese, 1900-talets andra hälft.

Stommar i bok. Brännmärkta. Klädda med konstpäls.

Slitage. Renoverade, senare ytbehandling och klädsel. Fläckar på stommen. Ställvis blekta.

Utropspris
8 000 SEK