Skåp, Louis XVI-stil, Frankrike, 1800-talets slut

Fanerad med mahogny, valnöt med flera träslag. Dekor av inläggningar, beslag av brons. Skiva av marmor. Bredd 119, djup 52,5, höjd 100 cm. Nyckel finns.

Renoverad, ställvis med smärre fanerlagningar och fanerkompletteringar. Skivan med obetydliga nagg och smärre repor.

Utropspris
8 000 SEK