KARTA, handkolorerat kopparstick, Henricus Hondius 1600-tal.

"Novissima Russiae Tabula Authore Isaaco Massa". Plåtstorlek 47 x 55,5 cm.

Spår av veck, smärre revor och fläckar, slitage. Ej examinerad ur ram.

Utropspris
200 EUR