Bronserad. Rik pastellagedekor av bland annat palmetter och kolonner. Ca 290 x 135 cm.
Senare bronserad. Mindre skador. Lagningar, renoverad. Löst krön.
Enligt uppgift tidigare Sagerska palatset.