JUHO RISSANEN, olja på kartong, signerad 1912, märkt Serusier sairaana Chateau-neuf du Faou Bretagne.
Paul Sérusier liggande sjuk. 43 x 35,5 cm.
Smärre slitage.
I drömmarnas rike, Tikanojas konsthem, 16.6.-5.9.2004.