Anna Palm de Rosa

(Sverige, 1859-1924)
Anna Palm de Rosa
(Sverige, 1859-1924)

ANNA PALM DE ROSA, akvarell med täckvitt, signerad Anna Palm och daterad Wisby 18 10/8 91.

Hav med segelbåtar. 25,5 x 48 cm.

Ej examinerad ur ram. Inga synliga skador.

Utropspris
8 000 SEK