Robert Gardelle

(Schweiz, 1682-1786)
Robert Gardelle
(Schweiz, 1682-1786)

ROBERT GARDELLE, olja på duk, påskrift a tergo peint par R Gardelle

Porträtt av herre i blå justaucorps. 81 x 65 cm.

Omfattande retuscher. Krackelyr. Mörknad fernissa.

Utropspris
6 000 SEK