LÄKARSKÅP, 1900-talets mitt

LÄKARSKÅP, 1900-talets mitt

Bemålad plåt och metall, glasade dörrar upptill med glashyllor i skåpet, nedtill dörrpar. Bredd 79,5, djup 41, höjd 173 cm. Nyckel finns.

Senare målning. Avnött. Ställvis slitage. Bucklor.

Utropspris
4 000 SEK