Bemålad plåt och metall, glasade dörrar upptill med glashyllor i skåpet, nedtill dörrpar. Bredd 79,5, djup 41, höjd 173 cm. Nyckel finns.
Senare målning. Avnött. Ställvis slitage. Bucklor.