BORDSLYSTRAR, gustaviansk stil, 1900-talets början.

Stomme av mässing. Oval form , behängd med olikslipade prismor, plym, krön i form av månskära. Fot av marmor, dekor av porslin. Höjd 45 cm.

Prismor med skador. Slitage.

Utropspris
2 500 SEK