SIDEBOARD, omkring 1900-talets mitt.

Vitmålat. Tre lådor i mitt med draghandtag i metall. Flankerade av skåpdörrar med räfflad dekor. Längd 130 cm, bredd 43 cm, höjd 66 cm.

Bruksskick. Senare målning och beslag. Mindre färgbortfall.

Utropspris
2 000 SEK