Bemålat trä med dekor av blommor. Beslag och handtag i järn. Invändigt leddicka samt utanpåliggande lås. Längd 122 cm, bredd 54 cm, höjd 50 cm. Nyckel finns.
Slitage samt avskavd dekormålning. Mindre skador. Sprickor. Maskstungen. Anlupna beslag.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.