BROSCH med ametist och rosenslipade diamanter.

Ametist ca 12 ct. Diamanter, totalt ca 0,96 ct. Med fransk kontrollstämplar för 18K guld. Längd ca 3,2 cm. Totalvikt ca 10 g.

En diamant saknas. Bruksslitage.

Utropspris
8 000 SEK