KARIN MOBRING, fåtöljer, ett par, "Diana", IKEA, 1900-talets andra hälft.
Stomme av furu. Rygg och sits av canvas. Lös plymå i sits. Sitthöjd ca 35 cm.
Slitage. Repor. Fläckar.