FÅTÖLJER SAMT FOTPALL, tre delar, Jio Möbler AB, "Diana", 2000-tal

Helstoppade med lösa dynor i sits och rygg, fåtöljernas framben med trissor, bredd 86, djup 103, höjd 85, sitthöjd 46 cm. Fotpallen med trissor, bredd 82, djup 45, höjd 42 cm.

Slitage. En sits med skada i klädseln.

Enligt uppgift inköpta vid Gåvan inredning, Stockholm, tyg från Mulberry.

Utropspris
6 000 SEK