KARMSTOLAR, ett par gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft.

Vitlaserade bok. Kannelerade ben med hörnfleuroner fram. Ryggbrickor med flätad rotting. Sitsar klädda med mönstrad texil.

Bruksslitage. Fläckar. Sprickor på ett ben.

Utropspris
1 500 SEK