Beige tygklädsel och dyna. Armstöd i aluminium. Etikettmärkta. Stolarnas höjd 83 cm, bredd 72 cm. Två fotpallar 83x33 cm, höjd 40 cm.
Smärre slitage. Repor på armstödet.