FÅTÖLJER, ett par, Gripsholmsmodell, 1900-talets andra hälft.

Tunt målade. Lösa rutiga plymåer i rygg och sits, klädda armlän. Höjd 90 cm, bredd 70 cm, djup 60 cm. Sitthöjd 44 cm.

Omklädda. Smärre slitage.

Utropspris
600 EUR