Tudelat. Målat. överdel med dörrpar och bakomliggande hyllplan. Nedtill med dörrpar och bakomliggande hyllplan. Profilerade dörrspeglar. Bredd 124,5. Djup 70 - 76. Höjd ca 192 cm. Nyckel finns.
Senare målning. Slitage. Torrsprickor. Bakstycke med skador.